A duguláselhárítók rémálmai
Tisztelt látogató! Az alábbiakban néhány olyan dugulásproblémát sorolunk fel, amelyeknek a megoldása nagy kihívást jelent a szakemberek számára:
- Fás gyökerek által okozott dugulások: A fa gyökerei idővel áthatolhatnak a csatornák falán, és dugulásokat okozhatnak. Az ilyen típusú dugulások megoldása általában falbontást és komolyabb beavatkozást igényel.
- Építkezés során lerakódott anyagok: Az építkezések során általában sok törmelék és egyéb anyag rakódik le a csatornákban, ami dugulásokhoz vezethet. Az ilyen típusú dugulások elhárítása bontást és komolyabb munkát igényelhet.
- Elavult csőrendszer: Ha az otthona csőrendszere már elavult, akkor a dugulások gyakrabban jelentkezhetnek. Az ilyen esetekben előfordulhat, hogy a csőrendszert cserélni kell, hogy megakadályozzuk a további problémákat.
- Az idegen tárgyak bejutása: Az idegen tárgyak, mint például játékok, fogkefék és egyéb dolgok, könnyen bejuthatnak a csatornarendszerbe, és dugulásokat okozhatnak. Az ilyen esetekben a tárgy eltávolítása lehet a megoldás.
Mint duguláselhárító szakemberek, a fenti helyzetekkel is sikeresen megbirkózunk, és mindent megteszünk azért, hogy hatékonyan és gyorsan elhárítsuk az adott problémát. Ha dugulásproblémával szembesül, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot!
A lebetonozott wc csésze
A WC. csészének lebetonozása vagy csempézése a padlólapok körül komoly problémákat okozhat, ha a csésze cseréjére vagy javítására van szükség. A lebetonozott vagy csempézett WC. csésze eltávolítása nagyon nehéz és időigényes lehet, és akár további károkat is okozhat, ha nem megfelelően végzik el a munkát.
Ezért javasoljuk, hogy a WC. csészét mindig szakszerűen és megfelelően rögzítsék, például oldható kötéssel. Ha a csésze eltávolítására vagy javítására van szükség, mindig hívjon szakembert, hogy biztos legyen abban, hogy a munka megfelelően és biztonságosan lesz elvégezve.
Ha a WC. csészéjének javítása vagy cseréje szükséges, és a csésze betonba vagy csempébe van ágyazva, akkor kérje a szakember segítségét. A szakember felméri a helyzetet és azonosítja az optimális megoldást a probléma elhárítására.
Ne próbálja meg saját maga eltávolítani a lebetonozott vagy csempézett WC. csészét, mivel ez nagyon veszélyes lehet, és károkat okozhat a csőrendszerben. Inkább hívjon profi vízvezeték szerelőt, aki a szükséges eszközökkel és szaktudással rendelkezik a probléma hatékony megoldásához.
Az emésztőbe folyó szennyvíz titka.
Az emésztőbe kivezetett mosogató vezeték külön csövön történő kiépítése valóban téves elképzelés, és csak szükségből alkalmazzák. A jó megoldás az, ha a mosogatóvezeték az ingatlanon belül az WC. alatt van bekötve, mivel így a WC. öblítő vize is hígítja és mosassa a konyhai zsíros, mosószeres szennyvizet. Ez elősegíti a csatornahálózat szabad áramlását és megakadályozza a dugulások kialakulását.
Ha a konyhai vezeték csőátmérője túl nagy (110mm), akkor különösen nagy a kockázata annak, hogy a csatornahálózat zsíros és mosószeres anyagokkal telik meg, és kialakulnak a dugulások. A nagy átmérővel rendelkező csövekben a dugulások elhárítása nagyon nehéz lehet, és előfordulhat, hogy nagyon nehéz lerakódásokat kell eltávolítani a csatornahálózatból.
Ilyen esetekben a legjobb megoldás magasnyomású csatorna mosóval (WOMA) kitakarítani a teljes keresztmetszetben elzsírosodott 110mm-es cső hálózatot. Ez lehetővé teszi a csatornahálózat szabad áramlását és megelőzi a dugulások kialakulását.
Ha duguláselhárítási szolgáltatásra van szüksége, ne habozzon felvenni velünk a kapcsolatot. Cégünk tapasztalt szakembereivel hatékony és gyors megoldást kínál a dugulások elhárítására, beleértve az emésztőbe kivezetett mosogató vezetékeket is.
A mosogató gép lefolyó titkai.
A falba épített mosógépek bűzelzáró szifonjának megfelelő beépítése nagyon fontos ahhoz, hogy a mosógép belsejében ne legyen büdös a csatornából feláramló gőzök miatt. A bűzelzáró szifon a mosógép lefolyójára van csatlakoztatva, és megakadályozza, hogy a kellemetlen szagok a lakásba jussanak.
Azonban sajnos gyakran előfordul, hogy a burkoló szakember bevakolja, becsempézi a bűzelzáró szifont úgy, hogy csak bontással lehet hozzáférni. Ez megnehezíti a bűzelzáró szifon tisztítását, amely idővel elengedhetetlenné válhat.
Ha lehetőség van rá, kérjük meg a burkolót, hogy ne csempézze be teljesen a mosógép bűzelzáró szifonját, hogy a későbbiekben könnyen hozzáférhessünk a tisztításhoz és a karbantartáshoz. A bűzelzáró szifonon általában van egy dizájnos takarólemez, amely kiválóan eltakarhatja a szerkezetet anélkül, hogy teljesen becsempéznék.
Ha a mosógép bűzelzáró szifonját rendszeresen tisztítják, akkor hosszú élettartamú és hatékonyan fog működni. Ha szüksége van bűzelzáró szifon tisztítási szolgáltatásra, forduljon hozzánk bizalommal. Tapasztalt szakembereink hatékony megoldást kínálnak a probléma elhárítására.
Az akríl zuhanytálca lefolyó rendszere rejtelme.
Az akril zuhanytálca dugulása valóban nagyon nehéz és kihívást jelentő feladat minden duguláselhárító szakember számára. A probléma az akril tálca alatt lévő flexibilis lefolyócső miatt merül fel, amelynek belseje bordás és rendkívül vékony falvastagsággal rendelkezik.
Ha dugulás lép fel a zuhanytálcában, akkor nem szabad duguláselhárító géppel szakszerűtlenül megpróbálkozni a lefolyó tisztításával, mert nagy valószínűséggel sérülést okoz a flexibilis lefolyócsőben. Sok esetben az otthoni megoldások (pl. dróttal próbálni kidugítani) csak súlyosbítják a problémát, és idővel a flexibilis cső akár áttörhet is.
A duguláselhárító szakembereknek szűkös lehetőségeik vannak ebben az esetben, és legtöbbször a szívó-nyomó pumpát használják, vagy ha lehetőség van rá, akkor a kabint kell kibontani a lefolyó rendszerhez való hozzáférés érdekében. Ha nincs más lehetőség, akkor néha még az ablakot is ki kell vágni a kabin alján.
Az épített zuhanyoknál azonban nincs ilyen probléma, mivel itt a lefolyócső a padozatba van fixen beépítve, amit a szakemberek könnyen és hatékonyan ki tudnak tisztítani. Ha lehetősége van rá, válasszon épített zuhanyt, mert ez a megoldás kevesebb dugulásproblémát okoz és könnyebben karbantartható.
Mosdók alatti lefolyórendszer egy álom!
A mosdók alatti lefolyórendszer valóban az egyik legvékonyabb cső a lakáson belül, általában 32mm átmérőjű. Ha a vékony lefolyócső nincs rendszeresen karbantartva, akkor könnyen lerakódásokkal és elvízkövesedéssel küzdhetünk, különösen az öreg lakótelepi lakásokban.
Ha a tulajdonos nem gondoskodik rendszeres karbantartásról, és még a duguláselhárító granulátumot is használja, akkor a lefolyórendszer egyszer csak teljesen eldugulhat, és a legtöbb professzionális eszköz sem tud áthatolni a megkövesedett duguláson.
Ezért javasoljuk, hogy a dugulás kialakulásának megelőzése érdekében rendszeresen végezzenek lefolyótisztítást, és soha ne használjanak szilárd halmazállapotú lefolyótisztító szereket, mert ezek beakadhatnak a szifonba vagy a vékony lefolyócsőbe, és akadályozhatják a víz áramlását. Ha már bekövetkezett a dugulás, akkor mindenképpen hívjanak szakembert, aki szakszerűen és hatékonyan eltávolítja a dugulást anélkül, hogy kárt okozna a lefolyórendszerben.
Ha a kád be van építve, akkor a legjobb megoldás az, ha az ablakon keresztül tudunk hozzáférni a lefolyórendszerhez. A vízsugaras és a szívó-nyomó pumpás módszerek is hatékonyak lehetnek, de csak akkor, ha a dugulás nem túl nagy és a kád alatt lévő lefolyórendszerhez hozzáférhetünk. Azonban a legjobb megoldás az, ha rendszeresen karbantartjuk a lefolyórendszert, hogy elkerüljük a dugulások kialakulását. Érdemes figyelni arra is, hogy milyen tisztítószereket használunk, és lehetőleg kerülni a granulátum állagú termékeket, amelyek be tudnak kötni a szifonba és nehezen távolíthatóak el. Ha minden megelőző intézkedés ellenére mégis kialakul a dugulás, akkor érdemes azonnal hívni egy szakembert, hogy minél előbb orvosolják a problémát, és elkerüljük a komolyabb károkat.
A hosszan tartó extrém hideg különösen problémás lehet, mert a fagyhatár fölött vezetett vezetékek és a ritkán használt hálózatok könnyebben befagadhatnak. A vezetékben kialakuló vízzsák is nagy problémát jelenthet, mert az általa kialakított nyomás eltörheti a vezetéket. A gyökérbenövés szintén komoly probléma lehet, mivel azok bejutva a csatornába eltömíthetik azt. Azonban egy megfelelően szigetelt csatornarendszerrel és a megfelelő karbantartással, például rendszeres lefolyótisztítással és a lefolyóvezetékek szigetelésével elkerülhetőek ezek a problémák.
A fagyott lefolyóvezetékek megelőzésének egyik módja, ha megfelelően mélyre helyezzük el a csatornahálózatot. Emellett fontos, hogy az olyan csatornákat, amelyeknek nincs folyamatos vízforgalmuk, rendszeresen átöblítsük, és ügyeljünk arra, hogy ne kerüljön bele zsír és egyéb anyagok, amelyek könnyen ledermednek. Ha olyan csatornát is használunk, amelynek a víz hőmérséklete alacsonyabb, mint a fagyáspont, érdemes időnként forró vízzel átöblíteni.
Az elfagyott csatornák megelőzése érdekében fontos, hogy a csatornarendszerünk fagyvédelmi szempontból megfelelően legyen kialakítva, és ha szükséges, szakemberrel konzultáljunk. Télen, különösen extrém hideg időjárás esetén fontos, hogy figyeljük a csatornarendszerünk állapotát, és ha bármilyen problémát észlelünk, mielőbb intézkedjünk.
ezen kívül a darálós WC.-nél előfordulhat, hogy a szilárd anyagokat nem darálja meg eléggé finomra, így a lefolyóban lerakódhatnak és dugulást okozhatnak. Ezen kívül a daráló egység megfelelő működéséhez szükséges a megfelelő vízmennyiség biztosítása, amelyet a daráló egység használata előtt és után is be kell állítani. Ha nem állítjuk be megfelelően a vízmennyiséget, akkor a daráló egység hatékonysága csökkenhet, és dugulást okozhat a lefolyóban. Ha dugulás keletkezik a darálós WC.-ben, akkor javasolt szakember segítségét kérni a tisztításhoz, mivel a daráló egység összetettsége miatt a házilagos próbálkozások súlyosabb károkat okozhatnak, és a javítás költségeit növelhetik. A megelőzés érdekében javasolt a szilárd anyagok, mint például papír, műanyag vagy textil, elkerülése a darálós WC használata során.
A duguláselhárító granulátum a vásárlóknak és a duguláselhárító szakembereknek is gyakran okoz fejfájást. Bár néha hasznos lehet a lefolyó karbantartására, általában több problémát okoz, mint amennyit megold. Ha a dugulás már a teljes keresztmetszeten kialakult és mögötte feltorlódott a víz, akkor a granulátum nem fog segíteni, mert nem ér el a dugulásig. Emellett, ha a granulátum nem tudja maró hatását kifejteni és menet közben elmosódni, akkor megszilárdul és egybe köt, ami beleköt a kád, mosdó vagy mosogató szifonjába. Ez általában az öregebb fürdőkád és kézmosó szifonoknál alakulhat ki, és a szifonok leszerelését és cseréjét is igényli. Ezért érdemes elkerülni a szilárd halmazállapotú lefolyótisztító szerek használatát.
Az udvari dugulások elhárításakor gyakran előfordul, hogy a tulajdonos nem tudja, hol van a tisztító akna vagy bármilyen olyan pont a kültéren, ahonnan betekinthetnénk a csatornába. Az akna megléte nagyon fontos, mert a kültéri dugulásokat onnan lehetne elhárítani, nem pedig a lakásból. Ha az akna le van betonozva vagy nem tudják, hol van, akkor a duguláselhárító szakember a lakásból kezdi meg a munkát, általában a WC-csésze felvételével.
Beltérben a komolyabb eszközök, például a Woma csatorna mosó használata lehetetlen. Elhanyagolt ingatlanok esetében gyakran előfordul, hogy a kertben kell ásni, hogy megtaláljuk a tisztító aknát.
Az akna állapota azonban gyakran nem túl biztató, összedőlt tégla falakkal vagy gyökerekkel tele nőve. Ilyenkor a duguláselhárító szakembernek nagyon nehéz dolga van, hogy szakszerűen elhárítsa a dugulást. Ezért fontos, hogy ne takarjuk el a csatorna aknákat, és rendszeresen ellenőrizzük az állapotukat.